Terleme Botoksu Nedir?

Sıcaklık, sosyal ortam, obezite ya da duygusal duruma bağlı olarak bazı kişilerde ter bezleri aşırı uyarılır ve terleme, olması gerekenden fazla olur.

Terleme Botoksu hangi Amaçla Yapılır?

Özellikle el, ayak ve koltuk altında ortaya çıkan aşırı terleme problemiyle, bir çok kişi rahatsız olmaktadır. Kişiler için sosyal hayatı çekilmez kılan aşırı terleme bozukluğunun tıp literatüründeki adı “hiperhidrozis”dir. Hiperhidroz hastaları fazla miktarda ter ürettikleri için el, ayak, yüz ve koltuk altları genellikle nemlidir.
Terleme doğaldır, fakat ter bezlerinin fazla çalışmasına bağlı olarak deri yüzeyine salınan terin artması, beraberinde kokuya da sebep olabilir. Sosyal ve psikolojik durumu, hayatı negatif yönde etkilediği ortadadır.
Hiperhidroz tedavisinde lokal olarak botoks uygulaması çok başarılıdır. Botoks, ter bezlerine giden aşırı sinir uyarısını azaltarak etki gösterir. Uygulama pratiktir. Koltuk altı, ayak tabanı veya ellerde aşırı terleme olan bölgeye, cilt altına minik enjeksiyonlar şeklinde botoks ilacı verilir. Krem ile anestezi uygulaması veya soğutucu spreyle ağrı kontrolü sağlanarak kişinin nispeten ağrısız ve konforlu bir uygulama geçirmesi sağlanır. Böylelikle aşırı terlemenin 6 aya kadar giderilmesi sağlanır. Zamanla yapılan tekrarlar, tedavinin etkinliğini artırır.

Bu hizmet merkezimizde verilmektedir. Siz de bu hizmetimizden faydalanmak veya aklınızdaki soruları bizimle paylaşmak isterseniz 0(216) 443 33 31 telefon numarasından bizi arayabilir, 0507 485 70 02 Whatsapp numaramızdan bize yazabilir veya yandaki formdan hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arzu ederseniz Atatürk Mah. Alemdağ Cad. No:14/16 Ümraniye adresimizde de size bir kahve ikram edebiliriz.