Liposuction Nedir?

Yağ aldırma yada liposakşın (liposuction) işlemi ülkemizde ve dünya da burun ameliyatından sonra estetik cerrahinin en çok talep gören ameliyatıdır. Şunu tekrar belirtmek isterim ki sanılanın aksine liposuction yani yağ aldırma kilo verdirme ameliyatı değildir. Bu ameliyatta vücudunuzun şeklini bozan bölgesel yağ dokularının vücudunuzda uzaklaştırılması amaçlanmaktadır.

Liposuction ile Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

Yağ aldırma işlemi için birçok teknik uygulanmaktadır. Klasik liposakşın, lazer liposakşın, VASER yada ultrasonik liposakşın ve en yeni teknik olan power-assisted liposakşın. Diğer yöntemlere göre ülkemizde daha yeni bir tekniktir.

Yurt dışında yaklaşık 16 yıldır uygulanan bu yöntem tickle lipo yani güldüren/gülümseten liposakşın olarak da adlandırılmaktadır. hem işlem esnasında güldürür, hem de işlem sonrası sonuçları ile yüz güldüren bir tekniktir. Tekniğin özelliği hava kompresörü vasıtası ile yağ alınmasını sağlayan kanül ucunun kendiliğinden hareket etmesidir. İster lazer yardımlı liposakşın, ister ultrasonik liposakşın da olsun yağ dokusu parçalandıktan sonra klasik liposakşın da olduğu gibi bu yağların vücuttan alınması gerekmektedir. bu da ameliyat esnasında ki travmanın sebebidir. Smile lipo olarak adlandırdığım power-assisted liposakşın da ise kanül kendiliğinden ve cerrahtan 600 kat daha hızlı hareket ederek bu yağı vücuttan uzaklaştırır.

Aynı zamanda kanülün ucu değiştirilerek liposakşın işlemi için mecburi olan yağ dokusuna sıvı verilmesi işlemi de kolaylaşmıştır. Cihazın oluşturduğu vibrasyon etkisi dokuda endorfin salınımı na sebep olmakta ve hastalarda gıdıklanma hissi meydana gelmektedir. bu gıdıklanma hissi sayesinde içerisinde ağrı kesici ve adrenalin bulunan sıvı kolaylıkla yağ dokusuna (tumescent anestezi) verilmekte ve takiben liposakşın işlemi genel anestezi ihtiyacı olmadan yapılabilmektedir.

Kanül normal insan hareketinden 600 kat hızlı hareket ettiği için daha kısa sürede daha çok yağ hücresinin vücuttan uzaklaştırılması mümkündür. Bu sayede ameliyat süresi kısalır ve hastanın ameliyata ve anesteziye bağlı gelişebilecek komplikasyonlar azaltılmış olur. Diğer yöntemler ile karşılaştırıldığında daha kısa ameliyat süresi, daha az morluk, daha az şişlik ve hastaların daha hızlı toparlanması en önemli avantajlarıdır.

Bu hizmet merkezimizde verilmektedir. Siz de bu hizmetimizden faydalanmak veya aklınızdaki soruları bizimle paylaşmak isterseniz 0(216) 443 33 31 telefon numarasından bizi arayabilir, 0507 485 70 02 Whatsapp numaramızdan bize yazabilir veya yandaki formdan hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arzu ederseniz Atatürk Mah. Alemdağ Cad. No:14/16 Ümraniye adresimizde de size bir kahve ikram edebiliriz.