Hastalar genelde göğüslerinin ağırlıklarından dolayı duydukları rahatsızlık nedeniyle meme küçültme operasyonu olmak isterler. Meme küçültme operasyonu bu tür problemleri çözerken, göğüslerin şeklini de değiştirir. Meme küçültme operasyonundan sonra, göğüsleriniz vücut hatlarınızla daha orantılı olacak ve kıyafetleriniz üzerinize daha çok uyum sağlayacaktır..

Göğüs Küçültme operasyonu için uygun bir aday mıyım?

Aşağıdaki durumlardan bir ya da bir kaçını yaşıyorsanız, sizde meme küçültme operasyonu için uygun bir adaysınız demektir;

* Göğüsleriniz diğer vücut hatlarınıza göre orantısız ise,
* Uçları aşağıya doğru sarkan büyük ve ağır göğüsleriniz var ise,
* Bir göğsünüz diğerinden daha büyük ise,
* Göğüslerinizin ağırlığından dolayı oluşan boyun ve sırt ağrılarınız varsa,
* Göğüsleriniz arası tahriş oluyorsa,
* Göğüslerinizin büyüklüğünden dolayı fiziksel aktiviteleriniz kısıtlanıyorsa,
* Göğüslerinizin büyüklüğünden dolayı mutsuzsanız ve kendinize öz güveniniz yoksa…

Yukarıdaki belirtiler sizde oluşmuş ise meme küçültme operasyonu için uygun adaysınız demektir. Meme küçültme operasyonu her yaşta olunabilir, fakat plastik cerrahları bu operasyonu meme gelişimini bitirdikten sonra yapmayı uygun bulur.

Göğüslerin büyüklüğünde ve şeklinde doğumun ve emzirmenin de çok büyük etkisi vardır. Bununla beraber, birçok kadın çocuk doğurmadan önce bu operasyonu geçirmek istemektedir. Eğer ileride çocuk doğurmayı ve emzirmeyi düşünüyorsanız, bu durumu plastik cerrahınız ile konuşmalısınız.

Göğüs Küçültme Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Göğüs küçültme operasyonu farklı yöntem ve tekniklerle gerçekleştirilebilir. Bu operasyonda kişiyle birlikte en önemli tekniğe karar verirken kişinin memesinin, formu, şekli, yaygınlığı, büyüklüğü ve sarkıklığı çok önemlidir. Her yaptığınız operasyondan meme küçültme işlemi kişiye göre farklı yöntem ve metotlarla değişmektedir. Örneğin bir kişinin göğsünde sarkma varken, diğerinde yaygınlaşmış olabilmektedir. Göğüs küçültme operasyonunun yapılması gereken bazı temel konuları mevcuttur. Göğüs başının normalde köprücük kemiğinden uzaklığı ortalama olarak yirmi bir santimetre uzaklıktadır. Kişinin vücut yapısı, kilosu ve vücuduna uygun olarak göğüs boyutları iyi ayarlanmalıdır. Meme büyütme operasyonlarında göğüs basık olmamalı ve dolgun durmalı, sıkı olmalı ve en az iz oranıyla yapılması tavsiye edilmektedir.

Yaşınıza, aile özgeçmişinize( ailenizde göğüs kanseri varsa) bakarak, doktorunuz operasyondan önce ve sonrasında mamografinizi görmek isteyebilir. Bu durum göğüs dokularınız da oluşabilecek her türlü değişikliği ortaya çıkaracaktır. Meme küçültme operasyonundan sonra, göğüs egzersizlerine devam edebilirsiniz. Meme küçültme operasyonu göğüs kanseri riskini artırmaz.

Eğer sigara kullanıyorsanız, operasyondan önce sigarayı bırakmanız gerekmektedir. Ayrıca, aspirin antibiyotik gibi ilaçlar kanamayı artırdığından operasyondan önce bu ilaçları kullanmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca doktorunuz size operasyon öncesi uymanız gereken kuralları anlatacaktır.

Meme küçültme operasyonundan sonra hastanede kalabilir ya da geceyi evinizde geçirebilirsiniz. Eğer hastanede kalırsanız, bu bir geceden uzun olmaz. Hastanede kalın ya da kalmayın, her iki durumda da size refakat edecek birinin yanınızda olması şarttır.

Bu hizmet merkezimizde verilmektedir. Siz de bu hizmetimizden faydalanmak veya aklınızdaki soruları bizimle paylaşmak isterseniz 0(216) 443 33 31 telefon numarasından bizi arayabilir, 0507 485 70 02 Whatsapp numaramızdan bize yazabilir veya yandaki formdan hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arzu ederseniz Atatürk Mah. Alemdağ Cad. No:14/16 Ümraniye adresimizde de size bir kahve ikram edebiliriz.