Botoks ile migren tedavisi tamamen tesadüfen kozmetik amaçlı uygulanırken etkisi hasta ve doktorların dikkatini çekmiş ve üzerinde yapılan çalışmalar sayesinde bugün Migren tedavi seçeneklerinden biri olmuştur.

Botoks ile Migren Tedavisinde Amaç Nedir?

* Ağrı ataklarının sıklığını azaltılması,
* Migren ağrısının şiddetini azaltılması,

Migren, çok küçük çaplı duyu sinirlerinin sıkışması, büzüşmesi nedeniyle ortaya çıkan katlanılması çoğu insan için mümkün olmayan bir baş ağrısıdır. İnsanların büyük bir kesiminin migren ile başı beladadır ve migren belli belirsiz aralıklarla kendisini dayattığı için yaşantıyı ve meşguliyetleri negatif bir biçimde etkilemektedir.

Kasların gevşemesini temin eden botoks, migrenin vuku bulmasına neden olan duyusal sinirler üstündeki baskıyı bertaraf eder ve bu sayede atakları ya bariz biçimde azaltmaktadır ya da tamamen ortadan kaldırmaktadır. Bu amaçla tatbik edilecek olan botoks istenirse saç çizgisinden istenirse de kulak üstünden ve ensenin belli başlı noktalarından yapılacak olan enjeksiyonlar ile uygulanacaktır.

Botoks ile Migren Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle gelen ataklarınız tanımlandıktan sonra özellikle sizi rahatsız eden bölgelere olmak üzere genellikle alın, kulak üstü saç çizgisi, ense yani saçlı deriyi çepe çevre çevreleyen bir işlemdir. Öncesinde 3-5 dakika buz uygulaması enjeksiyonların vereceği rahatsızlığı bir miktar olsa da azaltacaktır. Uygulama beş ya da on dakikada tamamlanır. Sonrasında dikkat etmeniz gereken özel bir durum yoktur. Botoks migren tedavisinde etki hemen değil takip eden günler içinde başlayacak ve 4-6 ay gibi bir süre devam edecektir.

Eğer aktif bir biçimde seyreden ataklar varsa bunlarda azalma hissedilir ve artık eskisi kadar tahammül edilemez, katlanılamaz değillerdir.

Eğer migren saldırıları aktif bir aralıkta değilse, bu durumda olası atakların şiddeti azalacak ve zaman dilimleri arasındaki mesafe uzayacaktır.

Bu periyot, botoks uygulamasının gösterdiği tesir ile başlayıp bitmektedir ve uygulamanın migrenden başka ağrılar ve rahatsızlıklar için şu ya da bu türden bir getirisi olmadığını söylemek mümkündür.

Botoks migren tedavisinin etkisinin geçmesi yeniden uygulama için yeterli bir durum maalesef olmayabilir. Yeniden botoks enjeksiyonu için en az 5-5,5 ay geçmesi tekrar eden uygulamaların etkiniliğini olumlu etkilecektir.

Kısacası botox migren dışı bir baş ağrısında etkili bir tedavi yöntemi değildir. Etki hemen olabileceği gibi 4-7 günde de başlayabilir. Genellikle 4 ay sürer. 4,5 aydan sonra etkisi geçmişse tekrar edilebilir.

Bu hizmet merkezimizde verilmektedir. Siz de bu hizmetimizden faydalanmak veya aklınızdaki soruları bizimle paylaşmak isterseniz 0(216) 443 33 31 telefon numarasından bizi arayabilir, 0507 485 70 02 Whatsapp numaramızdan bize yazabilir veya yandaki formdan hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arzu ederseniz Atatürk Mah. Alemdağ Cad. No:14/16 Ümraniye adresimizde de size bir kahve ikram edebiliriz.