Prp; halk arasında “kendi kanıyla cilt yenileme” adı ile de tabir edilir. İşlem aslında çok basittir. Kan basit yöntemler ile alınır. Alınan kan santrifüj edilir ve kan ayrıştırılır. Kanın içerisinde standart olarak bulunan platelet ve trombosit elamanları ayrıştırılır. Bu elemanlar bağ dokusunun tazeliğini korumasında etkendir.

Trombosit kanda belirli bir sayıda bulunur. Biz bu trombosit elamanı yoğunlaştırarak daha konsantre hale getirerek prp uygulaması gereken bölgeye basit enjeksiyonlar ile deri altına veririz. Trombositlerin içerisindeki büyüme faktörü kullanarak işleme başlanır.

Prp Nedir Nasıl Uygulanır ?

Yani kan içerisinde bulunan ve cilde tazelik veren elamanı yoğunlaştırarak, kırışıklık ,dekolte bölgesi gibi yüze ve ellere ya da vücudun değişik bölgelerine enjekte ederiz. İşlem tek seans yapılsa dahi, inanılmaz neticeler verir. Ama doğru olanı 3 er hafta ara ile, 3-4 seans yaparak işlemi tamamlamaktır.

Prp Tekrarlamak Gerekir mi ?

Tek bir kere bir prp tedavisi yapılmış olsa bile mutlaka estetik açıdan süper bir sonuç alınır. Fakat yaşlılık ve yer çekiminin vücut derisinde baskısı nedeni ile deri sarkmalarından kaçılamaz. Bu yüzden bu işlemi yılda bir tekrarlayarak devam etmek estetik açıdan önemlidir.

Burada bilinmesi gereken nokta, bu işlem yaşlanmayı durdurmaz aksine cildin taze kalması için çaba gösterir. Yani bir yenilenme işlemi diyebiliriz.

Prp Uygulamalarının Kullanıldığı Alanlar

* Estetik dışından vücudun yaralı bölgelerinin hızlı iyileşmesi gereken yerlerinde
* Yüz bölgesinin tamamında sarkma ve kırışıklık düzenlemek için
* Saç ekiminin daha performanslı olması için veya saç sorunlarında
* El sırtlarında
* Dekolte ve boyun gerdanında
* Koltuk altı ve göğüs sarkmalarında yardımcı yöntemler olarak
* Leke Tedavilerinde
* Vücut Çatlaklarında
* Tüm Cilt yenileme işlemlerinde

Günümüzde estetik ameliyatlarına korku duyan ve ameliyat olmak istemeyen hastalarımız için rahatlıkla uyguladığımız bu yöntem, uzun süre kalıcı ve başarılı sonuçlar vermesi sebebiyle sık yapılan ameliyatsız estetik uygulamaları arasında yerini almıştır. Ameliyata alternatif olarak yapılan bu uygulamalar pratik ve cerrahi yöntemleri göre fiyat açısından daha ucuz yöntemlerdir. Maliyetler düşüktür.

Prp Yöntemi ile Saç Ekimi

Prp , saç ekimi yaptırmış veya saç dökülmesi sorunu yaşayan hastalarda da rahatlıkla kullanılır. Saç ekiminin tutmadığı durumlarda saçlı deriye uygulandığı gibi, saç dökülmesi yaşayan hastalarda da uygulandığında başarılı sonuçlar elde edilebilir. Prpnin onarıcı ve yapılandırıcı etkisi kepek problemlerinde dahi çözüm getirmesi adına kullanılabilir.

Prp ile Cilt Gençleştirme

Ciltte yaşlılık ve yer çekimi gibi nedenlerden dolayı sarkan deriler için prp kullanılır. Cildin tazelenmesini sağlar. Ayrıcı bağ dokusunu canlandırarak cildin tazeliğini ve güzelliğini korur. Ciltte ki kırışıklıkları ve derin çizgileri yok eder.

Cilt sorunlarında yüz germe ameliyatlarına gücü yetmeyen ve ameliyat olmak istemeyen hastalarda kullanılır. Yüzdeki sarkma aşırılaşmış hastalarda ise, ameliyat sonrasında destek tedavi olarak da kullanılır. Ciltteki pürüzleri ve lekeleri giderir.

Prp Fiyatları

Prp fiyatı yapılacak işlemin hangi bölgeye kaç seansta ve ne kadar uygulanacağına göre belirlenir. Fiyat her hasta için aynı olmaz. Ayrıca işlemi yapacak olan doktorun fiyat skalası da bu işte maliyeti belirleyen faktörler arasında yer alır.

Prp ücreti muayene sonrasında belli olur. Muayeneler ücretsizdir. Burada hangi bölgelere uygulanacağı belirlenip, destek olarak botoks veya dolgu kullanılıp kullanılmayacağı netleşir. Tüm bunlar göz önünde bulundurularak işlemin hastaya olan maliyeti hesaplanır.

Bu hizmet merkezimizde verilmektedir. Siz de bu hizmetimizden faydalanmak veya aklınızdaki soruları bizimle paylaşmak isterseniz 0(216) 443 33 31 telefon numarasından bizi arayabilir, 0507 485 70 02 Whatsapp numaramızdan bize yazabilir veya yandaki formdan hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arzu ederseniz Atatürk Mah. Alemdağ Cad. No:14/16 Ümraniye adresimizde de size bir kahve ikram edebiliriz.