Leke Tedavisi


Leke Tedavisi Nedir?

Her bir lekenin başarılı olarak tedavi edilmesini beklemek doğru değildir. Cildin kendi kendisini yenileme özelliği olan tabakası epidermise yerleşen lekeler, lazer ve kimyasal peeling gibi yöntemler ile kolayca tedavi edilebilir. Ancak dermise yerleşmiş olan lekelerin rahatlıkla tedavi edilmesi o kadar kolay değildir. Bu türden lekelerin tedavisinde belirli bir oranda açılma sağlanması söz konusu olmaktadır.

Muayene edildiğiniz zaman, lekelerin hangi tabakaya yerleşmiş olduğu anlaşılacaktır. Tedavi planı bu muayenenin sonuçlarına göre belirlenecektir.

Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Leke tedavisinde ilk seçeneklerden biri kimyasal peelingdir. Cildi soyma amacı ile yapılan bir işlemdir. Meyve asitlerinden elde edilen ve çok uygun seviyelerde ayarlanmış olan asitler kullanılarak, leke ve sivilce tedavisinde olduğu kadar gençleştirme işlemlerinde de kullanılmaktadır.

Uygulama Ne Kadar Sürer?

Eğer tedavi amaçlı uygulanacaksa, 15 – 30 gün ara ile 4 ya da 5 seans sürmesi gerekir. Düşük seviyeli asit kullanıldığında ortalama 2 ayda bir uygulanması cildin tazeliğini koruması için yeterli olacaktır. Tedavinin eylül ayından sonra planlanması gerekir.

Whatsapp

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara