Leke Tedavisi Nedir?

Her bir lekenin başarılı olarak tedavi edilmesini beklemek doğru değildir. Cildin kendi kendisini yenileme özelliği olan tabakası epidermise yerleşen lekeler, lazer ve kimyasal peeling gibi yöntemler ile kolayca tedavi edilebilir. Ancak dermise yerleşmiş olan lekelerin rahatlıkla tedavi edilmesi o kadar kolay değildir. Bu türden lekelerin tedavisinde belirli bir oranda açılma sağlanması söz konusu olmaktadır.

Muayene edildiğiniz zaman, lekelerin hangi tabakaya yerleşmiş olduğu anlaşılacaktır. Tedavi planı bu muayenenin sonuçlarına göre belirlenecektir.

Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Leke tedavisinde ilk seçeneklerden biri kimyasal peelingdir. Cildi soyma amacı ile yapılan bir işlemdir. Meyve asitlerinden elde edilen ve çok uygun seviyelerde ayarlanmış olan asitler kullanılarak, leke ve sivilce tedavisinde olduğu kadar gençleştirme işlemlerinde de kullanılmaktadır.

Uygulama Ne Kadar Sürer?

Eğer tedavi amaçlı uygulanacaksa, 15 – 30 gün ara ile 4 ya da 5 seans sürmesi gerekir. Düşük seviyeli asit kullanıldığında ortalama 2 ayda bir uygulanması cildin tazeliğini koruması için yeterli olacaktır. Tedavinin eylül ayından sonra planlanması gerekir.

Bu hizmet merkezimizde verilmektedir. Siz de bu hizmetimizden faydalanmak veya aklınızdaki soruları bizimle paylaşmak isterseniz 0(216) 443 33 31 telefon numarasından bizi arayabilir, 0507 485 70 02 Whatsapp numaramızdan bize yazabilir veya yandaki formdan hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arzu ederseniz Atatürk Mah. Alemdağ Cad. No:14/16 Ümraniye adresimizde de size bir kahve ikram edebiliriz.