Plexr ile Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği


Zamanın etkisi ile özellikle ince bir deriye sahip olan üst ve alt göz kapağı bölgesinde kırışıklıklar, sarkmalar, torbalanmalar oluşmaktadır. Halk arasında göz kapağı düşmesi olarak da adlandırıldığı gibi göz kapağı düşüklüğü şeklinde de ifade edilir. Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği ( Plexr ), göz kapağı bölgesinde oluşan bu belirtilerin ameliyat, yani cerrahi girişim gerekmeksizin toparlanmasını ve giderilmesini amaçlayan bir medikal estetik uygulaması olmaktadır. Uygulaması ile üst göz kapağı ve alt göz kapağı başta olmak üzere, kaz ayaklarının olduğu bölgeleri de kapsayacak şekilde göz çevresinin geneline etki edilebilmektedir. İhtiyaç duyulması durumunda, uygulama ile bu bölgelerde meydana gelen ben, yağ bezesi ve siğil gibi cilt oluşumlarına yönelik tedavi de sağlanabilmektedir. Ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulaması, medikal estetik alanında ve hastalar arasında Plexr, plazma enerjisi ile göz kapağı estetiği gibi isimlerle de ifade edilebilmektedir.

Plexr uygulamasının temel mantığı nedir?

Uygulama plazma enerjisi kullanımıyla gerçekleştirilmektedir. Plazma enerjisi, içinde bulunulan ortamda var olan ve gaz halinde bulunan azotun iyonize edilmesi ile elde edilmektedir. İşlemi gerçekleştirmek üzere olması gereken belgelere sahip olan Plexr cihazı çevre dokulara herhangi bir hasar vermeksizin kullanılmaktadır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plexr) uygulaması nasıl yapılır?

Doktorun tespitlerine ve hastanın isteklerine göre istenilen sonuçlara ulaşmayı sağlayacak tedavi yönteminin Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plexr) uygulaması olması durumunda, ilk aşamada uygulamaya başlamak üzere uygulamanın yapılacağı alan temizlenmekte ve hijyenik açıdan uygulamaya hazır hale getirilmektedir. Cilt üzerine sürülen ve lokal anestezi etkisi sağlayan medikal kremler aracılığıyla kişinin işlem sürecinde duyabileceği ağrı ve sızı hissinin önlenmesi sağlanmaktadır. Lokal anestezi etkisinin ortalama 20 dakika içerisinde aktif hale gelmesinden sonra işleme başlanmaktadır. Hem üst göz kapağına hem de alt göz kapağına Plexr cihazı ile yapılan kapsamlı bir işlem ortalama 20 – 30 dakika arasında sürmektedir. Uygulama sonrasında kişinin uygulama yapılmış olan üst ve alt göz kapağı alanlarında 2-3 gün sürecek şekilde bir ödem oluşması normaldir. Birkaç gün içerisinde göz çevresindeki ödemler kendiliğinden inmekte, kabuklanmalar 7-10 günde dökülmekte ve uygulamanın olumlu etkileri görülür hale gelmektedir. Uygulamada olumlu sonuçların alınması için kişinin yaşına ve yaşlanma belirtilerinin seviyesine bağlı olarak 1 seans yeterli olabilmektedir. İlerlemiş durumlarda tedaviyi 3 seansa kadar uzatmak gerekebilmektedir. Uygulama sonrası bölgeye uygulanması gereken bakım teknikleri ve güneşten koruma yöntemleri doktor tarafından hastaya tarif edilmektedir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği ( Plexr ) uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Plazma enerjisi ile bölgede sağlanan sıkılaştırıcı ve toparlayıcı etki Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plexr) uygulaması sona erdiği andan itibaren faaliyete geçmeye başlamakta ve genel tablo olarak 2,5 -3 sene kadar etkisini sürdürmektedir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği ( Plexr ) uygulaması yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plexr) uygulaması yaptırmadan önce mutlaka alanında bir uzman tarafından incelenmesi  gerekmektedir. Uygulamaya ilişkin tedavi sürecinin bir uzman gözetiminde ilerletilmesi, uygulamalarda güvenilir ve etkin cihazların kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan problemsiz olması olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Whatsapp

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara