Tuzla Lazer Epilasyon Merkezi


Tuzla Lazer Epilasyon

Teknolojik gelişmelerden etkilenen sektörlerden bir tanesi de kozmetik dermatoloji sektörüdür. Gelişen teknolojinin bu sektördeki en yeni ürünleri Alexandrite ve Nd:YAG Lazer Sistemleri başta olmak üzere, lazer epilasyon sistemleridir.

Lazer Epilasyon Sistemleri Nasıl Çalışır?

Lazerler belirli dalga boylarında ışık enerjisi yayarlar. Bu enerji kıl köklerinde bulunan melanin pigmenti tarafından absorbe edilerek ısı enerjisine dönüştürülür. Isı enerjisi kıl kökünün ısısının artmasına neden olur. Isısı artan kıl kökleri yanarak tahrip olurlar ve bunun sonucunda tahrip olan kıl kökü bir daha kıl çıkaramaz. Lazer ışınları cilde uygulandıklarında sadece melanin pigmentleri tarafından emildikleri için diğer cilt hücrelerine zarar vermezler.

Lazer Epilasyon ile Kıllardan Kalıcı Olarak Kurtulmak Mümkün Mü?

Bir çok lazer epilasyon sistemi kıl kökünü tahrip ederek daha zayıf ve az miktarda kıl çıkmasını sağlar. Kalıcı epilasyon için kıl kökünün kıl üretimini sağlayan papilla kısmının yok edilmesi gerekmektedir. Bunun içinde ilgili derinliğe kadar inebilecek lazer ışını gereklidir. Bu da lazer ışının dalga boyu ile ilgili bir durumdur. Günümüzde Alexandrite tipi lazerler bu amaçla kullanılmaya uygun lazerlerdir.

Ayrıca lazer epilasyonun uygulanma zamanı da büyük önem taşımaktadır. Çünkü tüylerin anajen, katojen ve telojen adı verilen büyüme fazları vardır. Lazer epilasyon uygulanırken, tüylerin büyüme aşaması tedavi süresini ve başarısını doğrudan etkilemektedir.

Lazer Epilasyon Uygulaması Kaç Seansta Sonuç Verir?

Uygulama yapılacak bölgeye, kişinin cilt ve kıl tipine ve lazer epilasyon uygulamasını gerçekleştirmekte kullanılan cihazın kalitesine göre değişmekle beraber; ortalamada 3-8 seans arası başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır.

Bir Seans Ne Kadar Sürer?

Uygulama yapılacak bölgenin genişliğine ve kullanılacak sisteme bağlı olarak değişir. Örneğin; bıyık ve çene bölgesi 5 dakika gibi bir sürede tamamlanırken, tüm bacak alanı 45 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır.

Uygulamanın Yan Etkileri Var Mıdır?

Uygulama sonrasında kalıcı olmayan hafif yanmalar, kızarıklar, kabuklanma ve lekeler görülmesi normaldir. Bunlar kısa süreli ve kalıcı olmayan etkilerdir. Fakat uygulamanın daima uzman kişiler(dermatolog ve doktorlar) tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir.

Whatsapp

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara