Dudak Kontürü Uygulaması Ümraniye


Belirgin ve düzgün bir  dudak kontürüne sahip dudaklar, yüzünüzdeki anlamı ve canlılığı doğrudan etkileyen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolgun ve belirgin dudaklar her zaman gençliğin, canlılığın simgesi olarak görülmüş olduğundan, bayanların büyük bir çoğunluğu, çeşitli sebepler ile dolgunluğunu yitirmiş olan dudaklarını eski haline döndürmek için kalıcı makyaj uygulamalarını tercihetmektedirler. Aslında kalıcı makyaj uygulamalarının yarı kalıcı olduklarını söyleyebilmek mümkündür.Dudak kontürü ve dudak için renklendirmek için yapılan kalıcı makyaj uygulamaları genellikle 2 3 yıl boyunca kalıcılığını korumaktadırlar.

Kimler Dudak Kontürü Yaptırabilir?

Dudak kontur işlemi, kişinin kendi dudak renginden birkaç ton koyu bir renk tercih edilerek yapılmaktadır. Yaklaşık 1 ay içerisinden bu renk bir miktar açılıp kayba uğrayacağından, bu şekilde bir tercih ile en doğal dudak kontürüne kavuşmanız sağlanmaktadır. Bu işlem, simetrik olmayan dudaklar, geçirilen bir takım kazalar sonunda dudaklaraatılan dikişler sebebiyle kontürünü kaybeden dudaklar için yapılabilmektedir. Bunun dışında kozmetik ürünlerine alerjisi bulunan ya da gün içerisinde sürekli makyaj tazelemekten hoşlanmayan bayanlarından da bu işlemi tercihederek uzun süreler kalıcı olacak bir dudak konturuna sahip olabilmeleri mümkün olabilmektedir.

Dudak Kontürü Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak kontürü işlemi dikkat ve titizlik isteyen bir uygulamadır. Bunun için mutlaka   hijyenik çalışan bir klinik tercih edilmelidir. Ayrıca bu işlemin önce ve sonrasında, kişinin özel olarak dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır. İşlemden 3 gün önce, kahve, sigara ve uyuşukluk verici ilaç ve maddelerin kullanmaması gerekmektedir. Bunun yanında, antibiyotik kullanan, hamile ve emziren bayanların bu işlemi yaptırmamaları gerekmektedir. Güneş ışığına direkt maruz kalmış cilde bu işlem uygulanmaz. Yani bronzlaşma sonrası kalıcı dudak konturu yaptıramazsınız. Ayrıca, uçuklu ve yaralı dudaklara da bu işlem uygulanmamaktadır. Yaralarınız iyileştikten sonra bu işlemi tercih edebilmeniz mümkündür.

Dudak Kontürü  Sonrası Dikkat edilmesi Gerekenler

Dudak kontürüuygulamasısonrasında ise, ilk birkaç gün dudaklarınız su ile asla temas etmemelidir. Baharatlı ve sıcak yiyeceklerden uzak durarak  dudaklarınızı korumanız gerekmektedir. Ek olarak ilk birkaç hafta çeşitli nemlendirici ve anti bakteriyel özellikli kremler ile dudak bakımınız gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 1 hafta sonrasında dudaklarınız iyileşmeye başlayacak, kızarıklık, tahriş ve şişkinlikler uyguladığınız bakımlar sonucunda ortadan kalkmaya başlayacaktır.

Whatsapp

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz!


    Messenger

    Uzmana Sor

    WhatsApp

    Şimdi Ara