Dudak Kontürü Uygulaması Kadıköy


Dudakların etrafındaki çerçeve şeklindeki kontür hattının varlığı ve muntazamlığı güzel bir dudağa sahip olmanın olmazsa olmazlarındandır. Bu yüzdendir ki tüm kadınlar sürdükleri rujun dış çerçevesini mutlaka bir kalem veya fırçayla belirginleştirmek ihtiyacı duyarlar. Bu ihtiyacı, hazır dolgularla dudak kontürü oluşturma uygulaması ile ortadan kaldırmak mümkündür.

Dudak Kontürü Nedir?

Hazır dolgularla dudak kontürü oluşturma uygulaması insan vücudu ile uyumlu hazır dolgular kullanarak dudağın yeniden şekillendirilmesi ve belirginleştirilmesi işlemidir.

Hangi Durumlarda Uygulanır?

Bu uygulama, dudakları çok ince olan ya da dudak çevresi belirsiz olan kişilerde yeniden şekillendirme ve belirginleştirme yaparak arzu edilen çekici görüntünün elde edilebildiği medikal estetik bir uygulamadır.

Dudağın Hangi Bölümüne Yapılmaktadır?

Bu işlemde, dolgu dudak mukozası ile yüz derisinin birleştiği yerde yer alan ve vermilyon hattı olarak adlandırılan dudak çizgisi boyunca uygulanır.

Başarılı Dudak Kontürü Oluşturma Nasıl Olmalıdır?

Dudak hattının doğal bir şekilde belirginleşmesi hafif dışa dönük bir hal alması, üst dudağın tam ortasında yer alan kavisli alanın bir miktar yükselmesi ve tüm bu değişiklikler yapılırken öne doğru olan projeksyonun abartılmaması  amaçlanan hedef olmalıdır.

Dudağa İstediğimiz Şekil Verilir mi?

Bu uygulama kişinin dudak sınırlarının silikliğini gidermek ve gereken noktaları ön plana çıkarmak amacı ile uygulanır. Hasta işlemden sonra bambaşka bir dudak yapısına değil, kendi daha çekici daha estetik, muntazam ve belirgin dudağına kavuşur.

Hasta Ağrı Duyar Mı, İşlemin Süresi Uzun Mudur?

İşlemin uygulanması en fazla 10-15 dakika sürer. Anestezi için lokal kremler kullanılması genellikle yeterli olur. Ağrı toleransı normalden düşük olan bireylerde lokal anestezi ile dudak bloğu yaparak hastanın hiç ağrı acı duymaması da sağlanabilir.

Dudak Kontürü Ne Kadar Kalır?

Dudak bölgesi aktif mimik ve fonksyon hareketlerine sahip bir bölgedir. Buna rağmen dudak çevresi dolgu uygulamalarında kalıcılık ortalama 9-12 aya kadar devam etmektedir. Kalıcı dudak kontörü burada önemlidir. Bu sürenin sonunda yapılan dolgunun hacmi belirgin olarak azalma gösterdiğinde uygulamayı yenilemek en doğru yaklaşımdır ve hiçbir sakıncası yoktur.

Whatsapp

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz!


    Messenger

    Uzmana Sor

    WhatsApp

    Şimdi Ara