Microblading 3D Kıl Tekniği İle Kaş Tasarım & Kontürü


Genetik sebepler, her hangi bir ilaç kullanımı ya da yanlış uygulamalar sonucunda kaşlarımız dökülebiliyor ya da biz kaşlarımızın doğal görüntüsünden hoşnut olmayabiliyoruz. İşte böyle durumlarda istediğimiz kaş görüntüsüne ulaşabilmemiz için kozmetik ve tıbbi uygulamalar, ürünler bulunuyor.

İster dövme uygulamasıyla kaşlarımızın arasındaki boşluklar doldurulsun isterse kıl ekme, yapıştırma yöntemleriyle kaşlarımız yoğunlaşsın, gürleşsin arzu ettiğimiz sonuca ulaşabiliriz. Kaş konturu konusu kozmetik açıdan çok fazla rağbet gördüğü ve dolayısıyla geliştiği için yıllar öncesinde tek çare olarak kullanılan kaş kalemlerine de pek gerek kalmadı. Zira yağmur yağdığında, su değdiğinde, yüz yıkandığında akan kaş boyaları pek çok kişiye facia gibi komik olaylar yaşatmıştır. Bunun için günümüzün en sık kullanılan, en kalıcı ve en doğal kaş konturu yöntemi olan Mikroblading 3D kıl tekniğini sizlerle paylaşmakta fayda görüyoruz.

Mikroblading 3D Kaş Kontürü

Mikroblading 3D kıl tekniği ile uygulanan kaş konturu kişinin kendi kaşından ayırt edilemeyecek bir görüntü ortaya çıkarıyor. Ortalama yarım saatte uygulanan bu teknikle ağrısız, acısız bir şekilde gür ve kalın kaşlara sahip olabiliyoruz. Bu uygulamanın doğal görünmesi, kişinin yüz hatlarını bozmaması için uygulama öncesinde kişiye en uygun kaş profili çizilir ve bu çerçevede uygulama yapılır.

Belirlenen kaş bölgesi içine ince bir kalem ve içinde bir iğne yardımıyla kontur işlenir. Bu işleme Mikroblading 3D kıl tekniği adı verilmesinin temel sebebi, kişinin kendi kaşlarından ayırt edilmesinin zor olması, gerçek kıl gibi görünmesidir. Bu işlem bir kalem ve boya ile uygulanan manuel bir işlemdir ve makine ile yapılan işlemlerle karıştırmamakta fayda vardır. kaş yüzdeki en önemli görsel alanlardan birisi olduğu için de hem sağlık hem de estetik açıdan tüm uygulamaları işin uzmanına yaptırmanızı öneriyoruz.

Mikroblading 3D kaş konturu kimlere uygulanabilir?

Mikroblading uygulaması kaş kontüründa dünya kozmetiğinde son nokta olarak kabul edilmekte ve kaşlarıyla sorunu olan herkese uygulanabilmektedir. Kaşında simetri sorunu olan, kaşları dökülen, daha gür kaş isteyen herkese bu teknikten yararlanabiliyor.

Mikroblading 3D kaş konturu uygulaması kalıcı mıdır?

Kişinin cilt yapısına göre değişmekle birlikte Mikroblading 3D kaş konturunun 1-1,5 yıl arasında kalıcılığı söz konusudur. Bu sürenin ardından tekrar yaptırmak ya da oluşan deformasyonları gidermek gerekebilir.

Mikroblading 3D kaş konturu uygulaması acılı bir işlem midir?

Acı kavramı ve acı eşiği herkes için farklılık göstermektedir. Bu sebeple uygulama öncesinde kaş bölgesine acıyı, hissi engellemek amaçlı uyuşturucu etkisi olan kremler sürülür. Bu sayede kişi hiçbir şey hissetmez.

Mikroblading 3D kaş konturu uygulaması sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

 • Uygulama sonrasında yaklaşık bir hafta boyunca bu alanı sudan korumak gerekiyor. Bu sayede dokuda oluşabilecek enfeksiyonlar engellenebilir ve boyanın kalıcılık süresi de uzatılabilir.
 • Özellikle uygulama sonrasındaki ilk bir hafta içinde güneş çıkmamaya, solaryuma gitmemeye özen gösterilmeli. Bu sayede rengin kalıcılığı sağlanır.
 • Mikroblading 3D kıl uygulaması bir seansta yapılabilen bir işlemdir. Ancak uygulamanın 1 ay sonrasında yeniden uzmana gidip kontrol ettirmekte fayda vardır.

Mikroblading 3D kaş konturu uygulamasının avantajları nelerdir?

 • Diğer uygulamalara göre işlem daha kısa sürede gerçekleşir.
 • Daha doğal bir kaş görüntüsü oluşur.
 • 1-1,5 yıllık süreden sonra kişi isterse kaşını başka bir model de yaptırabilir.
 • Acı, ağrı hissedilmez.

Whatsapp

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz!


  Messenger

  Uzmana Sor

  WhatsApp

  Şimdi Ara